Hakkımızda

Doğumla birlikte başlayıp hayat boyu süren eğitim sürecinin temelleri okulöncesi dönemde atılır.

Okulöncesi eğitimi aile ve okulöncesi kurumlarının işbirliği ile verilir.Çocuğun doğumuyla birlikte aile ve çevresi bu eğitimde birinci sırada yer alır.Ancak zaman geçtikçe aile tüm gelişim alanları ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalabilir.Bu durumda çocukların yaşıtlarıyla birlikte kendi çevrelerini oluşturabileceği,gelişimlerini en sağlıklı biçimde tamamlayabilecekleri ve çok çeşitli uyaranlarla karşılaşabilecekleri ortamlar sunan okulöncesi kurumları devreye girmektedir.

Okulöncesi eğitim kurumlarında uygulanan eğitim programları planlı,sistemli ve çocukların gelişim özelliklerini destekleyici yapıda olduklarında önem taşır. İlkokula hazırlık sürecinde çocuklarımız paylaşma ,dayanışma,sosyalleşme ve birlikte çalışmayı öğrenirler.

 

İnciyaka Anaokulu olarak bizler çocuklarımızın bu sürecte merak duygularını uyandırarak öğrenmeye olan ilgilerini artırmak ve kendi öğrenme yollarını keşfetmelerini sağlamak istiyoruz.

İnciyaka Anaokulu okul aile işbirliğine son derece önem vermektedir.Bu süreçte siz değerli velilerimizin de çocuklarımızın öğrenme yoldaşı olacağınıza inanıyoruz.

Soran,sorgulayan ,araştıran,keşfeden ,üreten çocuklar yetiştirmek için çıktığımız bu yolda

Bölgemizin en saygın eğitim kurumu olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek İNCİYAKA AKADEMİ olarak eğitimde bildiklerinizi değiştirmeyi hedefliyoruz.